Przedszkole

Jadłospis Przedszkole

więcej

Szkoła Podstawowa

Jadłospis Szkoła Podstawowa

więcej

Dziennik Elektroniczny

Logowanie

więcej

Classroom

Logowanie

więcej

Dzwonki

Kalendarz

December 2023
M T W T F S S
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Aktualności

XXIX Tydzień Kultury Języka

XXIX Tydzień Kultury Języka (15 – 20 marca 2021r.) pod hasłem: „Przejrzysty ojczysty. Przez młodomowę do współczesnej kultury”.

Z okazji XXIX Tygodnia Kultury Języka w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie dla uczniów klas I – III, zorganizowane przez nauczycieli Iwonę Kuban, Beatę Konarską, którego tematem było przybliżenie sylwetki patrona szkoły Jana Kochanowskiego.

Każda szkoła wybiera na patrona osobę wybitną, autorytet. Taką też postacią jest autor Trenów. W obecnym, trudnym czasie kiedy na świecie i w Polsce panuje pandemia szczególnie ważne są pozytywne wzorce. Jan Kochanowski a właściwie jego filozofia życia i twórczości spełnia dzisiaj ogromną rolę. To wielki poeta Odrodzenia, który pokazuje jak ważny jest człowiek, język którym się posługuje, natura która go otacza. Renesansowe wartości jak: harmonia, spokój, szacunek do przyrody są ponadczasowe, a dzisiaj kiedy konieczne są pewne ograniczenia są szczególnie doceniane.

 Uczniowie mieli możliwość obejrzenia prezentacji multimedialnej przybliżającej życie i twórczość Jana z Czarnolasu. Na pamiątkę spotkania z patronem szkoły w Tygodniu Kultury Języka, nasi najmłodsi otrzymali materiały przypominające o sylwetce Jana Kochanowskiego.

Uczniowie klas starszych (IV – VIII) zapoznali się z informacjami dotyczącymi XXIX Tygodnia Kultury Języka oraz sylwetką patrona szkoły poprzez classroom biblioteki szkolnej.

 Nauczyciele:  Iwona Kuban, Beata Konarska