Świetlica i wolontariat pomagają razem

ŚWIETLICA SZKOLNA

Zespół Placówek Oświatowych w Piekoszowie

Dni przed Świętami Bożego Narodzenia to czas zadumy i refleksji, czas pomagania  i obdarowywania.  W tym roku świetlica gimnazjum postanowiła połączyć siły ze szkolnym wolontariatem i wesprzeć osoby potrzebujące, chore, samotne. Wychowawcy świetlicy, wraz z uczniami przygotowali, jak co roku ozdoby bożonarodzeniowe: stroiki, bombki, kolorowe choinki. 18 grudnia przed Kościołem NNMP w Piekoszowie

wolontariusze zorganizowali kiermasz świąteczny, a zebrane fundusze przeznaczone zostały  na potrzeby Hospicjum im. Św. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach, Caritas Diecezji Kieleckiej. Pomoc ta jest jednym z elementów ogólnopolskiego programu charytatywnego „Pola Nadziei”, którego zadaniem jest pozyskiwanie środków na funkcjonowanie hospicjum, ale także szerzenie idei hospicyjnej, propagowanie bezinteresownej pomocy dla bliźniego w potrzebie, zwiększanie świadomości społecznej dotyczącej potrzeb fizycznych, psychicznych i duchowych osób chorych i cierpiących.

Wspólny kiermasz to nie wszystko. W miesiącu grudniu wolontariat i świetlica połączyły się we wspólnym działaniu charytatywnym pt. „I Ty możesz zostać św. Mikołajem – paczki dla potrzebujących rodzin”. Uczniowie gimnazjum, wolontariusze dostarczali do szkoły produkty żywnościowe, z których przygotowano 2 paczki świąteczne i tuż przed Bożym Narodzeniem obdarowano nimi rodziny z gminy Piekoszów, znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej, materialnej.

Wszystkim, którzy przyłączyli się do powyższych działań wychowawcy świetlicy i opiekunowie szkolnego wolontariatu dziękują słowami Jana Pawła II:

„Człowiek jest wiel­ki nie przez to, co po­siada, lecz przez to, kim jest;

nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.